Çeşme için Ege'nin incisi yorumunu yapmamız yanlış olmaz. Bu yazımızda Çeşme'de mutlaka yapmanız gereken 5 şeyi sizler için listeledik.

Yaz geldi mi Çeşme en çok turist ağırlayan bölgelerimizden biri oluyor. Çeşme'ye gelenlere de birbirinden farklı güzellikler sunarak eşsiz bir tatil deneyimi yaratıyor. Peki Çeşme’yi ziyaret ettiğinizde yapmanız gerekenler neler? Çeşme’nin tadına varmanız için mutlaka yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

Ilıca'yı Görmek

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/cesme-ilica-45781803.jpg

Çeşme ile Alaçatı arasında kalan Ilıca hala bazı tatilciler için keşfedilmemiş durumda. Oysa denize girmek için birbirinden güzel koylara sahip bir yer. Denizin keyfine varmak ve biraz da Çeşme plajlarının kalabalığından kurtulmak istiyorsanız mutlaka Ilıca’yı ziyaret etmelisiniz.

Alaçatı'yı Ziyaret Etmek

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/alacati-5968848.jpg

Son dönemin parlayan yıldızlarından biri de Alaçatı. Aslında pek çok turist ağırlamasına rağmen bu yer hala doğal yapısını ve güzelliğini koruyor. Alaçatı’yı gezerken mimarisine hayran kalmamanız mümkün değil. Ayrıca mutlaka tasarım ürünlerden bir tane almayı ve hatıra olarak evinize götürmeyi ihmal etmeyin.

Kumrunun Tadına Varın

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/izmir-kumru-74284679.jpg

İzmir’in en meşhur lezzeti kumruyu Çeşme’de deneyimleme şansınız olduğunu unutmayın ve sakın buradaki kumruyu başka yerlerde yediklerinizle karşılaştırmayın. Özellikle Kumrucu Şevki ve Kumrucu Erol’a uğramayı ihmal etmeyin. Burada yediğiniz kumrunun tadı damağınızda kalacak.

Ege Mutfağının Tadına Bakın

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/cesme-de-kahvalti-48348826.jpg

Konu hazır yemekten açılmışken buradan devam edelim. Ege mutfağının en güzel örneklerini elbette Çeşme’de deneyimleyebilirsiniz. En azından bir gün ege tadında bir kahvaltı yapın. Çeşit çeşit ekmeklerin ve peynirlerin, ülkede tadabileceğiniz en güzel ve doğal ve zeytinlerin olduğu bu kahvaltı sizi büyüleyecek. Ayrıca mutlaka Ege’nin kendine özgü otlarının da tadına bakın. Sebzeyle arası olmayanların bile büyüleneceği bir mutfak bu.

Gece Hayatı Olmadan Olmaz

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/cesme-gece-hayati-26663962.jpg

Çeşme’de tatil yapmaya niyetliyseniz, hareketli bir gece hayatıyla karşılaşacağınızı da unutmayın.

Çeşme'de Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey
5 TOPLAM 6 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...