Kış turizminin doyasıya yaşandığı kaliteli bölgelerden biri de Ege bölgesinde yer alan Denizli Kayak Merkezi olmaktadır. Denizli Kayak Merkezi, Nikfer Kayak Merkezi ve Bozdağ Kayak Merkezi olarakta bilinmektedir. Konum olarak, Tavas ilçesinde ve bu ilçenin Nikfer mahallesinde yer alır.

Harika doğası ve sahip olduğu imkanlar nedeni ile, popülaritesi yüksek turizm noktaları ile rekabet edebilecek düzeydedir. Tertemiz hava, gelişmiş imkanlar tatilinizi değerli ve unutulmaz bir hale getirecek, Nikfer kayak merkezi ideal bir rota olacaktır. Şehir merkezine 85 km uzaklıkta yer aldığı için rahat bir şekilde ulaşım sağlanabilir.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2019/01/denizli-nikfer-bozdag-kayak-merkezi-2-66982896.jpg

Nikfer, Denizli kayak merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Eğer toplu taşıma ile ulaşım sağlamak istiyorsanız köyden kalkış yapan otobüsler, kullanışlı bir seçenek olacaktır. Tek yön ulaşımın güncel fiyatı ise 10 TL’dir. Ulaşımın ucuz ve mesafenin kısa olmasının en avantajlı tarafı ise, Nikfer Köyünün konaklamak için de kullanılabiliyor olmasıdır. Köy bünyesinde çeşitli otel ve pansiyon imkanları özellikle yerli turistlerin beklentisini karşılayacak düzeydedir.

Bozdağ Kayak Merkezi olarak da anılan bu noktada tatil yapmak isteyen kişiler, Nikfer köyünde uygun bir fiyata konaklama imkanı bulabilir. Bu sayede daha geniş alanı kapsayan zengin ve keyifli bir tatil olacaktır. Kayak merkezinde konaklama imkanı bulunmaması da Nikfer köyüne olan talebi arttırmaktadır. Üç ay boyunca kış sezonu için açık olan bu yer, olanakları açısından ve İzmir'e yakın kayak merkezi, Aydın'a yakın kayak merkezi, Manisa'ya yakın kayak merkezi, Bodrum'a yakın kayak merkezi olarak tercih edilebilir niteliktedir.

Denizli Kayak Merkezinin Olanakları

 • Ege bölgesinin en büyük kayak merkezi olan Denizli Kayak Merkezi, eğlence ve konfor vadeden gelişmiş imkanları ile hizmet vermektedir. Bünyesinde üç kayak pisti yer almaktadır. Profesyonel, orta ve acemi düzey olmak üzere ayrılan bu pistler, herkese hitap edecek şekilde düzenlenmiştir. Dolayısı ile hiç kayak tecrübeniz olmasa dahi bu tatilin tadını doyasıya çıkarabilir, güvenli bir bölgede kayak yapabilirsiniz.
 • Kayak için kızak, kask, snowboard gibi ihtiyacınız olan tüm malzemeleri, satın alabilir veya kiralayabilirsiniz. Kayak merkezi içerisinde buna yönelik hizmet veren noktaları ziyaret edebilirsiniz.
 • Doğru ekipman seçiminde size yardımcı olması amacı ile kayak odalarından yararlanabilir, uzman kişilerin desteğini alabilirsiniz. Boyunuz, kilonuz ve seviyeniz de değerlendirilerek size en uygun seçim, tecrübeli kişiler tarafından yapılır.
 • Kayak konusunda kendini geliştirmek isteyenler pist içerisinde deneyimli kişiler tarafından verilen eğitime katılabilir.
 • Herhangi bir ihtiyaç için yine kayak merkezi bünyesinde yer alan sosyal tesisler kullanılabilir.
 • Özel araç ile giriş yapanlar için yeterli kapasiteye sahip otopark bulunmaktadır.
 • Kayak merkezinin servis imkanı da ulaşım seçeneklerine dahil edilebilir.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2019/01/denizli-kayak-merkezi-pist-haritasi-40163584.jpg

Tüm bunlara ek olarak, kış turizm noktalarının en eğlenceli mekanizmaları olan teleski ve telesiyej de kayak merkezi bünyesinde yer almaktadır. Kısa mesafeli olarak alt noktadan üst noktaya çıkan teleskiler, sizin için son derece heyecan verici olacaktır. Telesiyej ise konfor açısından daha avantajlı olmakla beraber, hoş bir manzara ve keyifli bir ulaşım imkanı sunar.

Her ikisi de saatte 1500 kişi taşıma kapasitelidir. Bu kapasite genişliği ile ziyaretçi sayısı yoğun olsa dahi rahat bir şekilde kullanılabilir. 100 metre uzunluğa sahip yürüyen bant ise yine Denizli kayak merkezinin zenginliklerine dahil edilebilir. Bant üzerinde kızak kullanılabilir. Acemi kayakçılar için ayrı bir kısmı da özel olarak ayrılmış durumdadır.

Kayak merkezinde öğün yemekleri açısından da çeşitli imkanlar yeterli düzeyde mevcuttur. Restoran ve kafeler sezona uygun şekilde kaliteli bir hizmet vermektedir. Kış turizm bölgelerinde klasikleşen sucuk ekmek, köfte ekmek gibi lezzetler en çok tercih edilen seçenekler arasında yer alır. Kaliteli, lezzetli ve sıcak yiyecek içecekler tatili de çok daha keyifli bir hale getirecektir.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2019/01/nikfer-kayak-merkezi-53115413.jpg

Denizli Kayak Merkezinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kayak merkezi, yüksek bir noktada yer aldığı için ulaşım sağlanan yolda buzlanma gibi durumlar oluşabilir. Bu şartlar altında araç kullanmaya alışkın olmayan şoförlerin servis kullanması daha ideal olacaktır. Özel araçla gelinse dahi Nikfer merkeze bırakılabilir, oradan da servis ile kayak merkezinin olduğu noktaya geçilir. Yol çalışması, buzlanma, yoğun kar gibi olası yol problemlerine karşı daha rahat bir ulaşım olduğu söylenebilir.
 • Ekonomik bir tatil tercih etmek isteyenlerin ise kayak malzemelerini önceden temin etmeleri gerekecektir. Kayak merkezi içinde yer alan satış noktaları şehir merkezi ve köylere göre daha pahalı olur. Bu bağlamda kayak merkezine çıkılmadan önce Nikfer köyünde uygun fiyata ekipman kiralama işlemi yapılabilir. Köyde; kızak, kayak, snowboard vb. ekipmanları kiralayan birkaç alternatif bulunmaktadır.
 • Kayak merkezine çıkmadan önce ihtiyaç dahilinde mont, bot, eldiven, kask vb. tüm ekipmanları kiralama imkanı bulunmaktadır. Bu bağlamda gidip gelmek zor ve yorucu olacağından tüm eksikler tamamlanarak kayak merkezine çıkılması tavsiye edilir.

Denizli Kayak Merkezi Tanıtım

Denizli Kayak Merkezi Yol Durumu

Denizli Kayak Merkezi (Nikfer, Bozdağ)
5 TOPLAM 4 OY
ÖNE ÇIKANLAR
  YORUMLAR (0)
  Yorum Yaz...