Marmaris, Türkiye’nin en bol turist ağırlayan yerlerinden biri. Üstelik hem yerli hem de yabancı turistlerin akınına uğramakta. Sizi denizi, doğası ve renkli gece hayatıyla büyüleyecek bu yere gittiğinizde nereleri gezmelisiniz?

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/marmaris-78766339.jpg

Marmaris ilk olarak birbirinden güzel plaj seçeneklerini karşınıza sunuyor. Bunların başında ise İçmeler Plajı geliyor. Sık sık minibüs seferleri düzenlenmesi plaja ulaşma açısından sıkıntı da yaratmıyor, ulaşım çok kolay. Bunun dışında Turunç Halk Plajı, Uzunyalı Plajı, Kleopatra Adası, Kızkumu Plajı, Boncuk Koyu ve Kumlubük Koyunda da denize girmenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Marmaris’te ziyaret edilecek bir diğer yerlerden biri de Marmaras Kalesi’dir. İyonlar döneminde yapılan kale, Kanuni Sultan Süleyman döneminde de genişletilmiştir. 1. Dünya Savaşı sırasında bolca zarar görse de tekrar restore edilerek eski güzelliğine kavuşturulmuştur. Kalede bir Arkeoloji Salonu bir de Etnografya Salonu bulunmaktadır. Marmaris Kalesi sadece tarihe meraklı tatilcilerin değil, sanatseverlerinde ilgisini çekecektir. Çünkü içerisinde bir sanat galerisi de barındırmaktadır.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/marmaris-kalesi-50636782.jpg

Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi için yaptırdığı Hafsa Sultan Kervansarayı da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Sekiz odalı bu yapı, içerisinde bir hamam da barındırmaktadır. Günümüzde alışveriş yapmak isteyenlerin uğrak noktası haline gelmiştir. Ayrıca burayı ziyaret ediyorsanız mutlaka bir kahve keyfi yapmanızı da öneririz.

Baca Mağarası ise dalmayı sevenlerin mutlaka uğraması gereken yerlerden biri. Eşsiz güzellikteki bu yer profesyonel dalgıçlar ve sualtı fotoğrafçıları için bir cennet gibidir. Daha gitmeden fotoğraflarına bakarak bile büyüleneceğiniz yerlerden biri.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/marmaris-baca-magarasi-50421510.jpg

Tarihe meraklıların duraklarından biri de Amos Antik Kenti oluyor. Ana Tanrıça Tapınağı ismini taşıyan bu yer, MÖ 2 yüzyıl’dan beri varlığını sürdürmektedir. Sur ve kale kalıntılarını görebileceğiniz bu yerde, ayrıca devasa bir antik tiyatronun kalıntılarını da göreceksiniz.

Marmaris Gezilmesi Gereken Yerler
5 TOPLAM 4 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...