Türkiye'de tatil denildiğinde akla gelen ilk yerlerden birisi tabii ki Bodrum. Bodrum'da eşsiz bir tatil yapmak için gereken her şey mevcut.

Bodrum, bir tatil mekânı olarak o kadar popüler ki, yazın nüfusunun 1,5 milyona ulaştığı tahmin ediliyor. Bodrum Ege Denizi’nde bulunan bir yarımada.  Özellikle hareketli gece yaşamını deniz ve sıcak kumlarla birleştirmeyi sevenleri çeken bu popüler tatil mekânı, yaz festivalleri, yelken yarışları gibi değişik etkinlikler sayesinde rengârenk bir havaya bürünüyor.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/bodrum-gorselleri-19453468.jpg

Bodrum yaz aylarının aranan tatil mekânı olmasının yanı sıra kış aylarında düzenlenen festivalleriyle de daha sakin bir tatil amaçlayan tatilcilerin ilgisini çekiyor. Bu festivaller, ocak ayında gerçekleştirilen Mandalina Festivali ve şubat ayında zevkli anlar yaşayabileceğiniz Gündoğan Sucuk ve Şarap Festivali.

Bodrum'un genel olarak yaz aylarında pahalı olması yüzünden önceden rezervasyon yaptırmanız ve kalacağınız yeri seçmeniz daha sağlıklı bir tatil geçirmeniz için faydalı olacaktır. Bodrum, Akdeniz mimarisinin serpiştirilmiş beyaz evleri, mavi bayraklı plajlarıyla ve her bütçeye uygun konaklama imkânlarıyla sizi bekliyor.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/bodrum-plajlari-44659827.jpg

Bodrum otogardan Turgutreis, Gümüşlük, Yalıçiftlik, Bitez ve daha birçok tatil merkezine dolmuşlar bulmak mümkün. Böylece Bodrum’un en gözde ve enfes plajlarına kolayca ulaşabilme imkânınız var.

15. yüzyılda Rodos Şövalyeleri tarafından inşa edilmiş olan Bodrum Kalesi ise günümüze kadar sağlam bir şekilde korunmuş nadir yapılardan ve kesinlikle gidip görülmesi gerekilen yerlerin başında geliyor. Müze olarak ziyaretçilerine hizmet veren kaleden şehri seyretmenin keyfiyse bambaşka. Kalenin içinde bulunan Sualtı Müzesi ise barındırdığı dünyanın en eski batığı olan Uluburun Batığı ile tarih severleri kendisine çekmeye devam ediyor. Halikarnas Mozolesi ve Antik Tiyatro da görülmesi gereken yerler arasında. Kısacası Bodrum, yaz tatili denilince akla gelecek her şeyi bulabileceğiniz gibi geniş kültür yelpazesiyle de sizi bekliyor olacak.

Bodrum'da Eşsiz Bir Tatil
5 TOPLAM 6 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...