Türkiye'de büyülü bir tatil yapmak için tercih edilebilecek en güzel hatta en klas yerlerden biri Bozcaada olabilir. Ada'ya vardığınız andan itibaren oranın masalsı havası sizi son derece mutlu edecek.

Heredot'un şu meşhur sözüyle başlayalım; "Tanrı insanları mutlu etmek için Bozcaada'yı yarattı!" Büyülü bir tatil yapacağınız Bozcaada sakinliği ve huzuru tercih edenlerin vazgeçilmez mekanıdır. Her daim rüzgarlı olması ise tatilcileri yaz mevsiminin yakıcılığından korur.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/bozcaada-da-buyulu-bir-tatil-64529896.jpg

Bozcaada da büyük otellere ya da beş yıldızlı tesislere rastlamanız mümkün değildir. Adanın doğallığı korunduğu için küçük çapta otellerde ve pansiyonlarda konaklayabilirsiniz. Çok fazla konaklama imkanı olmadığı için rezervasyonunuzu da aylar önce yaptırmanız gerektiğini hatırlatalım.

Bozcaada’ya vardığınızda sizi adanın tarihi kalesi karşılar. Vaktiniz olduğunda içinde etnografya müzesi olan kaleyi gezmeyi ihmal etmeyin. Bozcaada’nın zaten her sokağı bir gezi alanı gibidir. Özellikle Rum Mahallesi’ni mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Yapıların bozulmaya uğramadığı bu mahallede birbirinden güzel taş evleri, saat kulesini ve şahane bir kiliseyi görebilirsiniz.

Bozcaada’ya gittiğinizde mutlaka yel değirmenlerini ziyaret etmeli hatta güneşin batışını burada karşılamalısınız. Gördüğünüz mükemmel manzara buradan ayrılmanızı bir hayli zorlaştıracak baştan söyleyelim.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/bozcaada-34-2725850.jpg

Bozcaada Türkiye’nin en güzel koylarına da ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Akvaryum Koyunda mavinin her tonunu gözlemlemeniz mümkün. Ayrıca Ayazma Plajı da mutlaka denizin keyfine varmanız gereken ve rüzgarıyla içinizi ferahlatan bir yerdir.

Bozcaada’ya gittiğinizde şarap bağlarından birini mutlaka ziyaret edin ve kendinize de bir şişe şarap almayı ihmal etmeyin. Bozcaada da çılgın bir gece hayatı yoktur ancak birbirinden güzel mekanlarında özellikle jazz dinlemenin keyfine varabilirsiniz. Gitmişken Bozcaada mutfağının tadına varmadan olmaz. Bir kere mutlaka bir bağ evinde mükellef bir kahvaltı edin. Ayrıca gelincik çiçeği şerbetinin de tadına bakmayı unutmayın. 

Bozcaada'da Büyülü Bir Tatil
5 TOPLAM 6 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (1)
    Yorum Yaz...
  • Ziyaretçi
    Ziyaretçi Süper çok sağ olun.
      Yanıt Yaz...