Konum olarak, Asya’da ve Malezya’nın güneyinde yer alan bu ülke, turistler için en çok tercih edilen gezi noktalarından biridir.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/singapur-27454928.jpg

Özellikle, temiz ve düzenli şehir hayatı, sosyal aktiviteleri, ilgi çekici mimarisi ile merak uyandırmaktadır. Küçük bir yüzölçümüne sahip bu ülke, gelişmiş şartları sayesinde turistlere her türlü sosyal imkanı sunmaktadır. Buna yönelik olarak ulaşım imkanları gelişmiştir ve canlı bir şehir hayatına sahiptir. Bu duruma turist yoğunluğunun da etkisi vardır. Singapur'u tarihi ve sosyal güzellikleri yönünden gezmek için birkaç gün yeterli olacaktır.

Merlion Heykeli

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/merlion-heykeli-16216198.jpg

Bu heykel, şehri temsil eden bir sembol haline gelmiştir. Bu yüzden bir turist için görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Heykel, ilk görüldüğü zaman basit ve küçük gelse de 70 ton ağırlığa sahip bir yapısı vardır.

Marina Bay Sands Oteli / SkyPark

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/marina-bay-sands-oteli-skypark-52761359.jpg

Merlion heykelinden sonra, Singapur denilince akla gelen ikinci yapıdır ve aynı şekilde sembolik bir hal almıştır. Singapur gezisi yapıldığı zaman mutlaka görülmesi gerekir.  5,7 milyar dolara yapılmış bu otel, dünyanın en farklı mimariye sahip yapısı olma özelliği taşımaktadır.

Üç gökdelen üzerinde köprü kurmuş gemi görselliği ile ihtişamlı bir görüntü oluşturmaktadır.  Gemi kısmındaki havuz, "sonsuzluk havuzu" olarak bilinmektedir.  Bu havuzun kullanımı ise yalnızca otel müşterileri tarafından mümkündür.  Yine yukarıda yer alan ‘’seyir tepesi’’ için bu zorunluluk yoktur. Singapur turistleri, terasa çıkarak rahatlıkla manzaranın keyfini çıkarabilir, fakat bunun için ayrı ücret alınmaktadır.

Sentosa Adası

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/sentosa-adasi-59581204.jpg

Singapur’a gidildiği zaman bu ada da mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden biri olmaktadır. Eğlence, park ve gezi yönünden son derece gelişmiş olduğu için sıkılmak neredeyse imkansızdır.  Sıra dışı ve coşkulu sosyal aktivitelerin yanı sıra, ziyaret edilmeye değer müzeler de bulunmaktadır.  Bunun dışında turizm için tercih edilmesinde en büyük etkenlerden biri ise, eğlenmek için ideal kumsal ve denize sahip oluşudur.

Gardens By The Bay

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/gardens-by-the-bay-18789907.jpg

Gardens By The Bay Dünyanın en farklı ve etkileyici parklarından biri olma özelliğine sahiptir. Birbirinden farklı ağaçlar, yeşilin tonları ile görsel şölen sunmaktadır.  Akşamları ışık ve seslerle yapılan gösteriler ise turistler tarafından en çok beğenilen Singapur anıları arasında yerini almaktadır.

Aynı alan içinde, ayrı giriş ücretine sahip "CloudForest" bölümü dünya çapında en büyük iç mekan şelalesini bünyesinde bulundurmaktadır.  Aynı bölümde yine ilgi çekebilecek tematik bölümler de vardır.

Chinatown

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/singapur-chinatown-65334322.jpg

Singapur’un en renkli bölümlerinden biri olan bu Çin mahallesi, turistlerin de son derece ilgisini çekmektedir. Yol boyunca devam eden hediyelik eşya dükkanları incelenirken, aynı zamanda bu mahallede yer alan müzelerin ziyareti yapılabilir.

Orchard Road

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/singapur-orchard-road-74744722.jpg

Alışveriş yapmayı seven turistler için son derece ilgi çekici olan bu cadde 2 km yol boyunca uzanan alışveriş merkezine sahip olmasıyla dünyaca ün kazanmıştır.

Singapur'un Gezilecek Yerleri
5 TOPLAM 6 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...