Doğanın en güzel yerlerinden biri olan, doğa harikası, Fethiye'nin cenneti Kelebekler Vadisi muazzam güzelliğiyle insanı resmen büyülüyor.

Tekne aracılığıyla Kelebekler Vadisi'nin o güzel kanyonuna giderken muhteşem görünümlü dağların arasından geçiyorsunuz. Tekne ile bu kanyona gitmenin verdiği zevk bile muazzam diyebilirim. Jurassic Park filmini izlediyseniz Kelebekler Vadisine vardığınız da bu filmin içinde gibi hissetmeniz muhtemel. 

Kelebekler Vadisinde Konaklama 

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/fethiye-nin-cenneti-kelebekler-vadisi-4-74914669.jpg

Tatil yapma kararı aldınız yeni, farklı, güzel yerler mi görmek istiyorsunuz? Kelebekler Vadisi kesinlikle listenizin 1. sırasını hakediyor. Konaklama temel olarak ahşap kulübe tipi tesislerde yapılmakta. Ancak ben doğa ile iç içe olmak istiyorum diyorsanız, gece için bir çadır kiralayabilir hatta plajda kalabilirsiniz.

Kelebekler Vadisinde Gezilecek Yerler

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/fethiye-nin-cenneti-kelebekler-vadisi-3-46345439.jpg

Kelebekler Vadisine giderseniz yapılacak şeyler doğa ile temas halinde olmakla ilgilidir. Yürüyüşçüler kanyonu didik ederken, fotoğrafçılar fotoğraf makineleri için ek hafıza kartı almayı düşünmeli. Yüzmeyi sevenlerse kristal mavisi sularda harika vakit geçireceklerdir. Plajda güneşlenebilir, geceleriyse barbekü ve şenlik ateşi partileriyle eğlenebilirsiniz.

Kelebekler Vadisine Nasıl Gidilir?

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/07/fethiye-nin-cenneti-kelebekler-vadisi-2-36649570.jpg

Ölü Deniz'den çıkan sayısız tekne gezisinden biriyle Kelebekler Vadisini ziyaret etmeniz mümkün. Sabahın erken saatlerin de yola çıkmanız iyi olacaktır. Standart ulaşım ücreti 15 TL olmasına rağmen birçok farklı tekne ve birçok farklı hizmet bulunmakta, bu faktörler ve gittiğiniz tarihler fiyatta farklılıklara sebep olabilir.

Kelebekler Vadisi ile ilgilenen organizasyon "bu eşsiz cennetin tadını çıkarmak için özgür ruhlu ve maceracı gezginleri ağırlıyor" sloganıyla ziyaretçilerine seslenmekte. Amaç vadinin sonsuza dek doğal yapısını korumak. Bunu "doğa ile uyum içinde yaşamak" sloganını teşvik ederek yapmaya çalışıyorlar. Yerli halk ve gönüllüler vadinin temiz ve doğal kalması için aktif olarak çalışıyorlar.

Fethiye'nin Cenneti Kelebekler Vadisi
5 TOPLAM 7 OY
ÖNE ÇIKANLAR
  YORUMLAR (2)
  Yorum Yaz...
 • Ziyaretçi
  Ziyaretçi en üstteki resim kelebekler vadisi değil
  • Berkay SARI
   Berkay SARI Bilgilendirme için çok teşekkürler. Gerekli düzenleme ilk fırsatta yapılacaktır.
  • Yanıt Yaz...