Kaş hem enfes denizi ve plajları hem de tarihi güzellikleri ile gelenlerine eşsiz bir tatil deneyimi sunuyor. Kaş’a gittiğinizde mutlaka yapmanız gerekenleri sizler için derledik.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/11/kas-2-18133295.jpg

Kaputaş Plajını Görün

Dünyanın en güzel plajlarından biri olan Kaputaş’a mutlaka gidin. Buranın hem plajı hem de turkuaz rengi denizi sizi büyüleyecek, bir süre kendinize gelemeyeceksiniz.

Simena Antik Kentini Görün

Simena Antik Kenti’ni ziyaret edenler burada özellikle kano yapıyor. Burada hem kanoya binmenin keyfini yaşarken hem de antik kentten kalan kalıntıları görmeniz mümkün. Yaşadığınız bu deneyimi ise unutmanız mümkün değil.

Likya Yolunda Yürüyün

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/11/likya-yolu-23329344.jpg

Yürüyüş dediğimizde kaçmayın. Çünkü Likya Yolu, dünyanın en güzel on yürüyüş yolundan bir tanesi. Mümkünse bir günden fazlasını ayırın. Burada göreceğiniz manzaranın kolay kolay hafızanızdan çıkmayacağını unutmayın!

Canyoning Yapın

Eğer spor meraklısıysanız Kaş sizi de mutlu edecek. Özellikle kanyonda pek çok doğa sporunu yapmanız mümkün olacak. Zaten bununla ilgili pek çok firma da bulunmakta.

Jazz Dinleyin

Kaş gürültü değil fakat seçici bir gece hayatına sahip. Birbirinden güzel barlarından en iyi jazz parçalarını dinlemeniz mümkün. Pek jazz dinlemeyen biriyseniz bile mutlaka bir şans verin, bırakın kulaklarınızın pası silinsin.

Alışveriş Yapın

Kaş’taki Uzunçarşı alışveriş yapmak isteyenleri oldukça mutlu edecek. Burada takı, kilim, tahtadan oyma pek çok aksesuar, camdan yapılan pek çok eser bulmanız mümkün. Uzunçarşı’yı ziyaret etmek için mutlaka kendinize bir boşluk yaratın.

Dondurma Yiyin

Kaş zaten enfes mutfağıyla sizi büyüleyecek. Ama her şeyin yanı sıra yanık dondurma ve tava dondurma için de mutlaka karnınızda yer açın. Keçi sütünden yapılan bu dondurmayı bir kere yedikten sonra mutlaka her gece dondurmacıyı ziyaret etmek isteyeceksiniz.

Kaş'ta Yapılması Gereken 7 Şey
5 TOPLAM 7 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...