Ülkemizin doğal ve tarihi güzellikleri, her mevsimde ayrı bir güzellik taşımaktadır. Biz de bu nedenle Türkiye’de kışın tatile gidilecek en güzel yerleri listeledik.

https://www.izbilir.com/uploads/images/2018/10/turkiye-de-kisin-tatile-gidilecek-en-guzel-yerler-2-50091239.jpg

Kış mevsiminde tercih edilebilecek tatil bölgeleri ise hem dinlendirici hem de eğlenceli aktiviteleri ile birçok kişinin gezi planına dahil edilmektedir. Buna yönelik olarak kış mevsiminde en çok tercih edilen tatil bölgelerini sizler için listeledik.

Uludağ, kış tatili denilince akla gelen ilk yer olmaktadır. Kış faaliyetlerinin yoğun bir şekilde yapıldığı bu yer, kaliteli bir tatil için tüm imkanları sunmaktadır.

Uludağ Detaylı Gezi Rehberi  

Kapadokya, coğrafyası ve tarihi güzellikleri ile ziyaretçilerini etkisi altına alan en önemli değerlerinden biri olmaktadır. Nevşehir’e bağlı olan Kapadokya; peri bacaları ve vadileri ile kış mevsimine özel, bambaşka bir manzara sunmaktadır.

Kapadokya Detaylı Gezi Rehberi  

Eskişehir, doğal, tarihi ve kültürel yönden gelişmişliği ile her mevsimde tatil seçeneği olabilmektedir. Özellikle mimari yapısının güzelliği, kış mevsiminde de turistik değerini arttırmıştır.

Eskişehir Detaylı Gezi Rehberi  

Kartalkaya, kar kalınlığı ve konumunun da etkisi ile kayak sezonunun en uzun sürdüğü yerlerden biri olmaktadır. Kış mevsimine özel tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihi olacaktır. Ankara ve İstanbul bölgesinde yaşayanlar için ulaşım kolaylığı bulunan Kartalkaya, son yıllarda turizm açısından gelişmiştir.

Kartalkaya Kayak Merkezi  
İLGİLİ HABER

Kartalkaya Kayak Merkezi

Ayder Yaylası, Rize denilince akla gelen ilk yerlerden biri olmaktadır. Çam ormanları ve yüksekliği ile sunmuş olduğu büyüleyici manzara, kar ile birleştiği zaman ortaya bambaşka bir güzellik çıkmaktadır.

Ayder Yaylası Detaylı Gezi Rehberi  

Yedigöller Bolu, mili park niteliğinde olmakla birlikte etkileyici güzelliklerle donatılmıştır. Kış aylarında kısa bir kaçamak noktası için tercih edilebilir.

Yedigöller Bolu Detaylı Gezi Rehberi  

Pamukkale, hem yerli hem de yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Travertenlerin karlarla kaplanmış görüntüsü, ziyaret etmeye değer bir görüntü sunmaktadır.

Pamukkale Detaylı Gezi Rehberi  

Şirince, son yıllarda sık sık gündemde olmasından dolayı merak edilen bir köy haline gelmiştir. Çeşitli güzellikleri bakımından hem yaz hem de kış mevsiminde ziyaret edilebilecek değerlere sahiptir.

Şirince Detaylı Gezi Rehberi  

Kartepe, özellikle Marmara bölgesinde yaşayanlar için ideal bir kış tatil fırsatı olacaktır. Beyazlarla kaplı doğal manzarası ve sportif aktiviteleri, eğlenceli bir tatil için yeterli olacaktır.

Kartepe Detaylı Gezi Rehberi  

Abant Gölü, kış mevsiminde de özellikle günübirlik tatiller için tercih edilmektedir.

Abant Gölü Detaylı Gezi Rehberi  

Palandöken, Erzurum’un turizm için en sık tercih edilen ilçelerinden biridir. Kış mevsiminde sunmuş olduğu görsel güzellik farklı bir boyuta ulaşmaktadır.

Palandöken Detaylı Gezi Rehberi  

Ilgaz, kış ayına özel manzarası ve iki dağ arasında bulunan harika manzarası ile ülkemizin Çankırı ilinde yer almaktadır.

Ilgaz Detaylı Gezi Rehberi  

Sarıkamış, tarihi değeri, kayak imkanları ve kendine özgü yapısı ile tercih edilen tatil bölgelerinin arasında yer almaktadır.

Sarıkamış Detaylı Gezi Rehberi  

Safranbolu, meşhur tarihi evlerinin bembeyaz görüntüsü ile ziyaret edilmeye değer bir manzara oluşturmaktadır. Dolayısıyla Safranbolu, bu listenin önemli bir parçası olarak görülebilir.

Uzungöl, kartpostalları süsleyen doğal güzelliği ile her mevsimde yoğun ilgi görmektedir.

Maşukiye, doğal güzelliği ile öne çıkmakla birlikte özellikle hafta sonu piknikleri için kullanılmaktadır. Kocaeli sınırları içerisinde yer almaktadır. Kartepe’ye olan yakınlığı, tatilinizi daha verimli geçirmek için fırsat sunacaktır.

Maşukiye Gezi Rehberi (Detaylı)  

Ağva, dinlendirici havası ve konumu itibari ile her sezon tatil seçeneklerinde bulunmaktadır. Özellikle İstanbul’da yaşayanlar için kaçamak bir tatil noktası niteliği taşır.

Sapanca, Sakarya’nın önde gelen doğal yapılarından biridir. Sakin atmosferi ile kış mevsiminde de keyifli vakit geçirme olanağı tanıyacaktır.

Saklıkent Muğla, kan manzaralı kanyonları ile kış mevsimi tatil güzergahında yer alabilecek zenginliklerimizden biridir.

Türkiye’de kışın tatile gidilecek en güzel yerler için göz atabileceğiniz diğer bir kaynak https://blog.biletbayi.com/turkiyede-kisin-gezilecek-yerler.html/

Türkiye’de Kışın Tatile Gidilecek En Güzel Yerler
4.4 TOPLAM 15 OY
ÖNE ÇIKANLAR
    YORUMLAR (0)
    Yorum Yaz...